تبلیغات
ورزش برای همیشه - نام آوران بجنورد*/فرزانه جواد زاده ورزش برای همیشه - نام آوران بجنورد*/فرزانه جواد زاده

ورزش برای همیشه

ورزشی،اجتماعی،شخصی

* كتاب نام آوران بجنورد، نگاهی مستند و مصور به پیشینه ورزشی شهرستان بجنورد دارد كه به همت ورزشكار زحمت كش بجنوردی جناب آقای محسن محمدی تألیف و توسط انتشارات سالوك به چاپ رسیده است.تصمیم دارم با استناد به این كتاب به معرفی ورزشكاران نامی شهرم پرداخته تا بدین گونه یاد و خاطره این عزیزان را گرامی دارم.

فرزانه جواد زاده
فرزانه جواد زاده سال 1339 در بجنورد متولّد شد و از 14 سالگی ،ورزش دو ومیدانی را زیر نظر خانم صدارتی ،عضو تیم ملی ایران در بازی های آسیایی تهران،آغاز نمود.سال 1355،در مسابقات قهرمانی آموزشگاه های خراسان ،طبس،در حالی كه با پای برهنه(1) در مسابقات شركت نموده بود ،توانست در دویست متر،دو دویست و ده متر با مانع و پرش ارتفاع ،به سه مدال طلا دست یابد.
در سال 1356 و در شهر تربت جام مقام نخست خود در هر سه رشته را تكرار نمود و در مسابقات آموزشگاه های ایران ،در پرش ارتفاع به مدال نقره كشور دست یافت.
سال 1357 ،مسابقات قهرمانی اموزشگا های خراسان،در بجنورد برگزار گردید.كه باز هم تكرار طلایی رشته های اختصاصی وی را به دنبال داشت .در آن سال و در هنگام مسابقات قهرمانی كشور ،جواد زاده با درخشش بی نظیر خود،عنوان ورزشكار نمونه ی مسابقات كشور را به خود اختصاص داد.در كارنامه وی كسب مقام دوم مسابقات علمی ،فرهنگی،ورزشی كشور در شهر رامسر و كسب عنوان  سوم آمادگی جسمانی كشور،در استان اردبیل به چشم می خورد.ضمن انكه وی در مسابقات قهرمانی آمادگی جسمانی استان خراسان به مقام قهرمان قهرمانان نیز نایل گردیده است(2).
خانم جواد زاده همسر آقای احمد ذوالفقاری یكی از پیشكسوتان خوشنام فوتبال بجنورد است .
*  ایشان اكنون در كسوت مربیگری فعالیت میكنند و از مربیان موفق شهر بجنورد هستند.

.................................................................................................................................
1- در مسابقات ،طبس،جواد زاده و دیگر دونده های بجنوردی،كفش مناسب دو  میدانی نداشتند،از این رو با پای برهنه در مسابقات شركت می كردند،لذا از سوی تماشاگران به تیم،ایاق آچق ها(پا برهنه ها)معروف بودند.
2-بر اساس زندگی نامه ورزشی ارسالی


نوشته شده در سه شنبه 20 مهر 1389 ساعت 05:35 بعد از ظهر توسط زهرا نظرات |


 Design By : Pichak