تبلیغات
ورزش برای همیشه - میزبانان جام جهانی ورزش برای همیشه - میزبانان جام جهانی

ورزش برای همیشه

ورزشی،اجتماعی،شخصی

روسیه ، ناباورانه میزبان جام جهانی 2018 شد

روسیه در میان تعجب همگان میزبان بازی های جام جهانی 2018 شد
مراسم انتخاب میزبانان جام های جهانی 2018 و 2022 در محل فیفا در زوریخ سوییس به پایان رسید و با آرای 22 نفر از اعضای هیات اجرایی ، میزبانان این دوره جام جهانی مشخص شدند.
برای میزبانی جام جهانی 2018 رقابت میان آمریکا و کشورهای اروپایی بود . روسیه ساعاتی قبل از رای گیری تقریبا به اطمینان رسیده بود شانسی برای انتخاب ندارد. به همین دلیل بود که پوتین از حضور در محل رای گیری چشم پوشی کرد و فیفا را متهم به تقلب کرد.
او با اشاره به دست داشتن دو عضو محروم فیفا از رای گیری در فساد مالی ، این انتخاب را غیر قانونی دانست . نماینده آنها همچنین در پایان رای گیری به بهانه شمارش آرا در پشت درهای بسته ، به حالت اعتراض جلسه را ترک کرد.این درحالی بود که با واکنش عجیب روسها ، دیوید بکام ، تونی بلر و شاهزاده انگلیسی که هیات اعزامی بریتانیا برای کسب میزبانی بودند خود را شانس اصلی میزبانی می دانستند. آنها حتی شانس رسیدن به میزبانی شان را بالاتر از میزبانی مشترک اسپانیا- پرتغال می دانستند اما در میان شگفتی همگان وقتی آرا اعلام شد ، نام روسیه به عنوان میزبان معرفی گردید تا مردم جمع شده در میدان های شهر لندن با حالت اعتراض فریاد سر دهند.آبرامویچ و وزیر امور خارجه روسیه هیات روسی حاضر در سالن را تشکیل می دادند.

ن

نماینده انگلستان و شاهزاده ویلیام

قطر میزبان جام جهانی 2022 / اشک های بن همام برای افتخار بزرگ

در میان شگفتی جهانیان قطر ، کشور کوچک اما نفت خیز حاشیه خلیج فارس به لطف لابی های محمد بن همام توانست با کسب اکثریت مطلق آرا میزبان جام جهانی 2022 شود. آنها در رقابت با کره و استرالیا توانستند برای اولین بار میزبانی جام جهانی را برای خاورمیانه بدست آورد. شاهزاده قطری بعد از کسب این افتخار و درحالی که محمد بن همام ، رئیس کنفدراسیون آسیا داشت در سالن مسابقات گریه می کرد ، گفت:« امروز جهان و فیفا به خاورمیانه افتخار می کند.»قطر برای مزبانی این بازی ها 5 استادیوم بی نظیر می سازد و دمای هوا را برای بازی ها نزدیک به 10 درجه در زمان مسابقات پایین می آورد.

منبع: سلبفا

.......................................................................

پ.ن: دیگه مطمئن شدیم كه تا سال 2022 ما نمیتونیم میزبان جام جهانی باشیم.نمیدونم بخندم یا گریه كنم ؟


نوشته شده در جمعه 12 آذر 1389 ساعت 12:09 بعد از ظهر توسط زهرا نظرات |


 Design By : Pichak