تبلیغات
ورزش برای همیشه - سومین دوره المپیك1904 / المپیك آمریكایی ورزش برای همیشه - سومین دوره المپیك1904 / المپیك آمریكایی

ورزش برای همیشه

ورزشی،اجتماعی،شخصی

 

*  كوبرتن به خاطر پیروزی ورزشكاران آمریكایی در دوره های قبل میزبانی این دوره را به آمریكا واگذار نمود.این دوره را به خاطر تنش های جنگ و شركت نكردن ورزشكاران ارزنده صرفا" به عنوان یك المپیك آمریكایی می شناسند چراكه از مجموع 617 ورزشكار شركت كننده 250 نفر آن امریكایی بود.

*  این دوره بخاطر تدارك جشن 100مین سالگرد الحاق سنت لوئیس به ایالت امریكا و همچنین همزمانی با نمایشگاه تجارت جهانی در این شهر برگزار شد. كوبرتن با توجه به تجربه ای كه از المپیك قبل داشت با برپایی نمایشگاه مخالفت كرد كه توفیقی نداشت و باعث شد كوبرتن به نشانه اعتراض در این دوره حضور نیابد.

تقلب و ریا كاری در این دوره هم وجود داشت،از مهمترین اتفاقات ،تقلب در دوی ماراتن بود كه دونده امریكایی تا 15 كیلومتر اول را به صورت دو دوید و بعد آن تا فاصله 8 كیلومتری مانده به خط پایان را با اتومبیل طی كرد و سپس بقیه را را با دو طی نمود و به مقام اول رسید! بعدها به علت اعتراض بقیه كشور ها و اعتراف سرپرست تیم آمریكا مدال طلای آنها بازپس گرفته شد.!!!!

*  تنها 6 زن در این دوره شركت كرده بودند .

* George Eyser ژیمناستیك كار آمریكایی توانست 6 مدال طلا را از آن خود كند در حالیكه پای چپ او مصنوعی بود و از چوب ساخته شده بو د.

(George Eyser )

* یكی دیگر از ماجراهای جالب دوی ماراتن شركت كننده كوبایی(Felix Carbajal) بود كه در آخرین لحظه به مسابقات رسید به طوری كه به خاطر نداشتن لباس مجبور شد شلوار خود را كوتاه كند تا بتوانند همانند دیگر ورزشكاران باشد.او در بین راه به خاطر گرسنگی از سیب های یك درخت خورد و دچار معده درد شدید شد اما با این حال خود را به خط پایان رساند و به مقام چهارم رسید.


نوشته شده در چهارشنبه 24 آذر 1389 ساعت 01:55 بعد از ظهر توسط زهرا نظرات |


 Design By : Pichak