تبلیغات
ورزش برای همیشه - رشته های ورزشی را بشناسیم ورزش برای همیشه - رشته های ورزشی را بشناسیم

ورزش برای همیشه

ورزشی،اجتماعی،شخصی

دیدم تو پست قبلی بعضی از رشته ها نا آشناست(حتی برای خودم)، پس دزدكی تحریم رو شكستم و تصمیم گرفتم توضیح مختصری در باب بعضیشان بنویسم.

1- فریز بی(Frisbee) :

 IMG_5641

                                    

این بازی یك بازی تیمی و تقریبا" شبیه راگبی یا فوتبال آمریكایی است یعنی بازیكنان سعی میكنند یك صفحه مسطح و گرد را با پاسكاری به خط پایان حریف برسانند و امتیاز بگیرند .  

2-   چوگو : این رشته با توپ و چوب انجام میشود بازیكنان به دو گروه تقسیم میشوند یك گروه زننده توپ است كه پس از پرتاب توپ به بالا و ضربه زدن به آن باید به سمت دكه(یك محوطه مشخص شده)برود و دوباره به سمت زمین خودی برگردد اگر در این حین بازیكنان تیم حریف كه توپ به سمت آنان پرتاب شده بود بتوانند زننده ضربه را بزنند جای دو گروه عوض میشود و در غیر آن تیم امتیاز میگیرد و دوباره ضربه میزند.بازیكنان هر تیم 6نفراست. است       

3- گیت بال: گیت بال یك رشته ورزشی گروهی است كه هر تیم متشكل از 5 نفر می باشد كه نفرات با استفاده از چوب دستی با ضربه به توپ آن را به سمت دروازه هدایت می كنند.

4- پیلاتس:پیلاتس متشكل از ورزشهایی است كه تمركز روی پیشرفت انعطاف و قدرت در تمام اندامهای بدن دارد بدون اینكه عضلات را حجیم كند یا آنها را از بین ببرد.
نام این ورزش در ابتدا توسط ژوزف پیلاتس علم كنترل بدن نام گذاری شده بود كه پس از مرگ وی بدلیل احترام و حفظ یاد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پیلاتس متداول شد.

5-راگ فوتبال: این رشته توسط یك مبتكر ایرانی طراحی شده  و به سه شاخه اصلی به نام های  Tigers football – Jaguar football – Lion football   ( فوتبال شیرها ) ( فوتبال یوز پلنگها ) ( فوتبال ببرها ) تقسیم می شود .هركدام از این شاخه ها زیر شاخه های دیگری دارد.این بازی توسط آدمك های مخصوصی انجام میشود و فقط در شاخه فوتبال شیرها توسط بازیكن و با ضربات پا انجام میشود.

* جالبه كه این رشته یك رشته ایرانیه ولی هیچ اطلاعات بیشتری در باره اش وجود نداره!

6-پینت بال: بازیكنان هرتیم سعی می نماینددر زمان تعیین شده با همكاری وپشتیبانی یكدیگر پرچم تیم حریف را كه درزمین مقابل قرار دارد تصاحب كرده وبه زمین خود بیاورند در جای مخصوص قرار دهند ومورد اصابت گلوله قرار نگیرند چنانچه هربازیكن درزمان تعیین شده مورد اصابت گلوله قرار بگیرد ازدور بازی حذف واخراج خواهد شد .برنده مسابقه تیمی است كه بتواند در زمان تعیین شده پرچم تیم حریف رااز زمین حریف به زمین خودی آورده ودر جای ویژه قرار دهد .

                 
 

 

 


نوشته شده در یکشنبه 12 دی 1389 ساعت 02:15 بعد از ظهر توسط زهرا نظرات |


 Design By : Pichak