تبلیغات
ورزش برای همیشه - تاْثیر ورزش بر پوست ورزش برای همیشه - تاْثیر ورزش بر پوست

ورزش برای همیشه

ورزشی،اجتماعی،شخصی


*  امروزه پزشکان بر این باورند که ورزش کردن  نقش مفیدی در سلامت پوست بدن افراد دارد. 
ورزش برای کاهش جوش‌های پوستی و آکنه و مبارزه با علایم پیری مفید است و موجب می‌شود که پوست جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد و در نتیجه خود فرد هم احساس خوبی داشته باشد. 
* بر کسی پوشیده نیست که ورزش مزایای مهمی برای همه بدن دارد. پوست بدن ما که بزرگ‌ترین بافت بدن است، بیشترین بهره را می‌برد. تحقیقات نشان می‌دهد که افزایش جریان خون در سطح پوست و توزیع مواد مغذی به سلول‌های پوستی و دور کردن مواد مخرب و سمی از پوست، از عمده‌ترین آثار ورزش روی پوست است.
 

* به گفته پزشکان، ورزش کردن با تعدیل تولید هورمون‌های وابسته به تستوسترون، به شفافیت پوست منجر می‌شود. همچنین مدارکی وجود دارد دال بر اینکه وقتی شما ورزش می‌کنید، میزان استرس‌تان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین غده‌های فوق کلیه میزان کمتری از انواع هورمون‌های مردانه که عامل اصلی تشکیل آکنه هستند، ترشح می‌کند. به طور معمول پوست افرادی که استرس زیادی دارند، به خصوص کسانی که دچار آکنه هستند، تیره است اما ورزش به کاهش این تیرگی کمک می‌کند. با کاهش استرس، کمی از تیرگی پوست کاسته می‌شود چرا که کمی از ترشحات غده فوق‌کلیه کاسته می‌شود اما نباید نقش ورزش را هم نادیده گرفت. 
Attractive sport girl snowboarder applying face pack outdoors in
* طبق یافته‌های متخصصان پوست، ورزش منظم همچنین به افزایش تعریق پوست منجر شده و این اثر خوبی در نرم شدن پوست و پیشگیری از شکنندگی آن دارد. افرادی که هنگام ورزش پیاده‌روی طولانی می‌کنند، چهره بشاش‌تری دارند و رنگ پوست آنها روشن‌تر است و در صورتی که مبتلا به آکنه شوند، درمان آکنه در این افراد راحت‌تر است. هر چیزی که بتواند میزان ترشح هورمون‌های مردانه را کنترل کند، نه تنها روی پوست بلکه روی میزان ریزش مو هم اثر می‌گذارد. ورزش از جمله روش‌هایی است که تولید این هورمون را کاهش می‌دهد. این در حالی است که بسیاری از ما تصور می‌کنیم ورزش تنها آثار پیشگیرانه از بیماری و آمادگی جسمانی دارد.
*  ورزش کردن موجب افزایش تولید طبیعی کلاژن و جوان شدن پوست می‌شود. در کسانی که ورزش نمی‌کنند، تعداد فیبروبلاست‌ها که محرک تولید ماده کلاژن در پوست هستند، کمتر است و پوستشان زودتر پیر می‌شود. در این افراد، پوست به سرعت تیره و چروک می‌شود. 
متخصصان معتقدند که ورزش‌های هوازی مانند قدم زدن یا دوچرخه‌سواری موجب پاک‌سازی پوست می‌شود. این ورزش‌ها مواد سمی را که در اثر تجمع دود سیگار، آلودگی هوا و حتی مواد شیمیایی رایج در پوست مانند اسپری مو و دئودورانت‌ها ایجاد می‌شود، از سطح پوست برمی‌دارد. 

نوشته شده در چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 ساعت 04:04 بعد از ظهر توسط زهرا نظرات |


 Design By : Pichak